Już w środę ruszają Dni NCN w Szczecinie


poniedziałek, 11 maja 2015

W dniach 13-14 maja odbędą się kolejne Dni Narodowego Centrum Nauki, które tym razem zawitają do Szczecina. To niepowtarzalna okazja dla naukowców do bezpośredniego spotkania z pracownikami NCN i uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości finansowania badań podstawowych.

Pierwszego dnia tradycyjnie już zostaną zaprezentowane finansowane przez NCN projekty. Laureaci konkursów przedstawią realizowane przez siebie badania, opowiedzą o głównych zadaniach i celach badawczych oraz wskażą kolejne etapy pracy naukowej. W tym roku zaprezentują siedem projektów realizowanych w ramach konkursów OPUS, SONATA, SONATA BIS, MAESTRO, HARMONIA i FUGA. Prezentacje odbędą się w środę 13 maja o godz.14.00 w auli im. prof. Zdzisława Łaskiego w Akademii Morskiej w Szczecinie, Wały Chrobrego 1-2, IV p. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych.

Drugiego dnia wszystkich naukowców zachęcamy do udziału w spotkaniach dla wnioskodawców, które stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą konkursową Centrum. Spotkania zostaną przeprowadzone w trzech grupach podzielonych ze względu na  obszar badawczy, osobno dla nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk o życiu oraz nauk ścisłych i technicznych. Podczas spotkań członkowie Rady NCN, koordynatorzy dyscyplin oraz pracownicy Działu Badań Naukowych i Rozwoju Naukowców zaprezentują formułę i warunki konkursów, omówią nowości w ofercie Centrum oraz pomogą wyjaśnić wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowywania wniosków. Obszerny fragment spotkania będzie poświęcony omówieniu wprowadzonych w marcu 2015 r. zmian w konkursach, zwłaszcza tych dotyczących kosztów w projektach oraz ograniczeń w występowaniu z wnioskami.

Na warsztaty szkoleniowe przeznaczymy w tym roku aż dwa dni. Szkolenie z zakresu obsługi administracyjnej i finansowej projektów badawczych realizowanych w ramach konkursów NCN zostanie przeprowadzone w czterech niewielkich grupach. Celem warsztatów jest szczegółowe omówienie zagadnień związanych z przygotowaniem wniosków od strony formalnej i procesem realizacji projektu badawczego aż do momentu jego rozliczenia i zamknięcia.

Współorganizatorami Dni NCN 2015 są: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie oraz Politechnika Koszalińska.

Szczegółowy program Dni NCN 2015