pon., 17/10/2022 - 08:59
Kod CSS i JS

6 października w Gdańsku odbyła się konferencja promująca program Badania Podstawowe finansowany w ramach III edycji funduszy EOG i funduszy norweskich. Tegoroczne wydarzenie poświęcone było badaniom polarnym i klimatycznym. W trakcie konferencji zaprezentowały się zespoły projektowe i indywidualni naukowcy z polskich ośrodków akademickich realizujący projekty w ramach konkursów GRIEG, POLS oraz IDEALAB. Przedstawiono również założenia projektu predefiniowanego CRIOS, który jest finansowany z funduszy EOG. Projekt ma na celu modernizację i rozbudowę zautomatyzowanej sieci monitorowania kriosfery Spitsbergenu. Wszystkie stacje pomiarowe będą działały zgodnie ze znormalizowanymi protokołami pomiarowymi opracowanymi w ramach wspólnych warsztatów i szkoleń polskich i norweskich partnerów projektu. Transfer danych będzie następował w czasie rzeczywistym do otwartych repozytoriów.

Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami w dziedzinie badań polarnych i klimatycznych. Prelegenci mieli także możliwość zaprezentowania uzyskanych dotychczas wyników swojej pracy. Narodowe Centrum Nauki było reprezentowane przez zastępcę dyrektora, koordynatora dyscyplin oraz Zespół ds. Funduszy Norweskich i EOG. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele m.in. Research Council of Norway, Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Osoby zainteresowane miały możliwość oglądania streamingu konferencji. Całość nagrania dostępna jest na YouTube.

Program Badania ma na celu poprawę wyników polskich badań naukowych, zarówno podstawowych, jak i stosowanych jako narzędzi służących rozwojowi społeczeństwa i gospodarki opartej na wiedzy. Operatorem programu Badania Podstawowe w III edycji funduszy EOG i funduszy norweskich jest Narodowe Centrum Nauki. Partnerem po stronie darczyńców jest Norweska Rada Badań (Research Council of Norway).


 


Galeria zdjęć

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie