wt., 28/02/2023 - 08:47
Kod CSS i JS

Rocznie do Narodowego Centrum Nauki wpływa 10-12 tysięcy wniosków o grant. Od kilkunastu do dwudziestu kilku procent najlepszych projektów otrzymuje finansowanie.

W drugim odcinku podcastu NCN rozmawiamy o ocenie wniosków w naszym Centrum. Gośćmi tego nagrania są dr inż. Ewelina Szymańska-Skolimowska i dr inż. Tomasz Szumełda, koordynatorzy dyscyplin NCN i prof. Jacek Młynarski, ekspert w konkursach Centrum.

Koordynatorzy są odpowiedzialni za organizację i przeprowadzenie konkursów NCN. Zaproszony ekspert wiele razy uczestniczył w ocenie wniosków o finansowanie badań.

W trakcie rozmowy goście Anny Korzekwy-Józefowicz podpowiadali, na co zwrócić uwagę przy przygotowaniu wniosków o grant składanych do Narodowego Centrum Nauki i wyjaśniali jak przebiega proces ich oceny. Na koniec zostali poproszeni przez prowadzącą nagranie o odniesienie się do takich zagadnień, jak m.in. rozbieżności w recenzjach wniosków i udział zagranicznych ekspertów w ocenie projektów składanych do NCN.

Podcasty NCN zainaugurowaliśmy trzy tygodnie temu rozmową o funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn w nauce. W nagraniu o wyrównywaniu szans badaczek i badaczy wzięli udział członkowie Rady NCN poprzedniej i obecnej kadencji, reprezentujący różne ośrodki naukowe i różne dyscypliny – Joanna Golińska-Pilarek, Monika Kaczmarek, Jacek Kuźnicki, Justyna Olko, Joanna Wolszczak-Derlacz i Teresa Zielińska.

Zapraszamy do słuchania.

   Anchor

   Spotify

   Apple Podcast

   Google Podcast