śr., 10/05/2023 - 09:57
Kod CSS i JS

We Wrocławiu rozpoczynają się Dni Narodowego Centrum Nauki, których gospodarzem jest Politechnika Wrocławska oraz Kolegium Prorektorów ds. Nauki Uczelni Wrocławia i Opola.

Dni NCN we WrocławiuDni NCN we Wrocławiu Startujemy spotkaniem otwierającym, podczas którego dr hab. inż. Grzegorz Soboń z Politechniki Wrocławskiej, laureat konkursów NCN wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Odnajdowanie swojej ścieżki naukowej: wyzwania i wskazówki”. Podczas swojego wystąpienia opowie o tym, dlaczego warto uprawiać dobrą naukę, jak odnaleźć się w świecie badań naukowych i zwiększyć szansę na sukces w konkursach grantowych. Będą również prezentacje laureatki i laureatów konkursów NCN, reprezentujących trzy grupy nauk: prof. dr hab. Krystyny Dąbrowskiej z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda Polskiej Akademii Nauk (grupa nauk o życiu), dra hab. Wojciecha Małeckiego, prof. UWr z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego (grupa nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce), prof. dra hab. inż. Krzysztofa Sośnicy z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (grupa nauk ścisłych i technicznych).

W programie dzisiejszego dnia przewidziano również spotkanie „Damy Radę! Spotkanie Rady NCN ze środowiskiem naukowym”, umożliwiające interakcję między uczestnikami, które rozpocznie się o godz. 14:00. Dyskusja będzie dotyczyć założeń systemu grantowego NCN, zasad rządzących procedurami konkursowymi i odwoławczymi oraz ostatnich zmian regulaminów, w kontekście obecnej sytuacji gospodarczej oraz geopolitycznej w Europie.

Transmisja online

Spotkanie otwierające Dni NCN oraz spotkanie Rady NCN ze środowiskiem naukowym są transmitowane na żywo na naszym kanale YouTube:

Spotkanie otwierające

„Damy Radę! Spotkanie Rady NCN ze środowiskiem naukowym”

O szczegółach wydarzenia będziemy informować w naszych mediach społecznościowych na Twitterze, Facebooku, Linkedinie, Instagramie.