pt., 31/05/2024 - 12:00
Kod CSS i JS

Przedstawicielki NCN i sieci QuantERA będą obecne na Perspektywy Women in Tech Summit 2024. Wydarzenie odbędzie się 12 i 13 czerwca w Warszawie.

Perspektywy Women in Tech Summit to jedna z najważniejszych konferencji dla kobiet w nowych technologiach w Europie. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, uczestniczyć ma w niej 7000 osób – studentek kierunków ścisłych i technicznych oraz ekspertek, naukowczyń i pracowniczek firm technologicznych. Wystąpi 150 mówczyń i mówców z 50 krajów.

Wydarzenie organizowane jest po raz szósty, w tym roku obecne będą na nim przedstawicielki NCN. 13 czerwca o godz. 9.00 Sylwia Kostka, koordynatorka sieci QuantERA i Anna Wieczorek, koordynatorka dyscyplin NCN opowiedzą o ofercie Narodowego Centrum Nauki oraz o możliwościach, jakie daje naukowcom program QuantERA.

QuantERA finansuje ambitne badania w dziedzinie technologii kwantowych, wspiera współpracę pomiędzy naukowcami i agencjami finansującymi badania, monitoruje polityki publiczne i strategie w zakresie technologii kwantowych oraz tworzy wytyczne dotyczące odpowiedzialnego prowadzenia badań. Sieć działa na rzecz wzmocnienia doskonałości naukowej w krajach, w których poziom badań i innowacji jest niższy od średniego poziomu UE (tzw. kraje widening) i na rzecz równego uczestnictwa kobiet i mężczyzn w zespołach badawczych.

Wystąpienie przedstawicielek NCN na Perspektywy Women in Tech zatytułowane jest Navigating Research Funding: A Guide to NCN and QuantERA Opportunities i odbędzie się na Science Stage.

Dodatkowo goście wydarzenia będą mogli uzyskać więcej informacji na stoisku NCN i sieci QuantERA. Odpowiedzi będą udzielać koordynatorki dyscyplin – Anna Wieczorek i Magdalena Jarosz.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu i zapraszamy na nasze stoisko.