1. Rejestracja w systemie

Osoby, które nie mają jeszcze założonego konta w systemie ZSUN/OSF, muszą zarejestrować się na stronie https://osf.opi.org.pl/app/adm/start.do przy pomocy linku Zarejestruj się jako redaktor wniosków (link znajduje się po prawej stronie ekranu). Po wypełnieniu wymaganych pól należy potwierdzić wprowadzone dane przyciskiem w lewym dolnym rogu ekranu Załóż konto. Na podany adres e-mail zostanie wysłany link aktywacyjny.

UWAGA: podanie nieistniejącego lub błędnego adresu e-mail spowoduje, że konto nie będzie mogło zostać aktywowane.

Osoby, które mają już konto w systemie ZSUN/OSF, mogą złożyć wniosek, korzystając z tego konta. Należy podać dane dostępu: login i hasło, po czym potwierdzić je przyciskiem Loguj. Zapomniane hasło można przywrócić klikając link Pobierz login i hasło i postępując zgodnie z pojawiającymi się komunikatami. 

Osoby, które mają konto z uprawnieniami inne niż uprawnienia redaktora wniosku (np. recenzenta), po zalogowaniu się powinny wybrać opcję: Chcę się zalogować z uprawnieniami redaktora/redaktora pomocniczego/czytelnika ORAZ kierownika projektów we wnioskach OSF.

Po zalogowaniu się można zmienić swoje dane (w tym hasło) w zakładce Moje dane. Po zapamiętaniu zmian należy wrócić na stronę główną (odpowiedni przycisk znajduje się po lewej stronie).

W przypadku problemów technicznych związanych z kontem w systemie należy skontaktować się pomocą techniczną OPI pod nr tel. +48 (22) 35 17 101, +48 (22) 35 17 104, bądź przez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://osf.opi.org.pl/app/adm/start.do.

2. Tworzenie formularza

W celu złożenia wniosku w konkursie NCN, po zalogowaniu do systemu ZSUN/OSF należy w menu po lewej stronie wybrać Nowy wniosek. Następnie w górnym pasku należy wskazać, że wniosek ma być złożony do Narodowego Centrum Nauki. W tabeli wyświetli się lista aktualnie otwartych konkursów w Centrum. W celu rozpoczęcia procesu wypełniania wniosku, należy kliknąć na odpowiedni link.

W celu wypełnienia poszczególnych zakładek w formularzu należy zapoznać się z Instrukcją.