Narodowe Centrum Nauki oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zapraszają na spotkania informacyjne skierowane do wszystkich naukowców zainteresowanych konkursami NCN, w tym również osób rozpoczynających karierę naukową.

W ramach Dni Narodowego Centrum Nauki w dniu 10 kwietnia br. odbędą się w tym samym czasie (11.00-14.00) trzy spotkania tematyczne, przeznaczone dla przedstawicieli trzech grup nauk:

 

Nauki Humanistyczne, Społeczne i o Sztuce

miejsce: aula im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Al. Racławickie 14, Lublin

 

Nauki Ścisłe i Techniczne

miejsce: aula Nr 3 Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej

ul. Nadbystrzycka 40, Lublin

 

Nauki o Życiu

miejsce: Aula Novum, Collegium Novum Uniwersytetu Medycznego

Al. Racławickie 1, Lublin

 

W każdym spotkaniu wezmą udział koordynatorzy dyscyplin, członkowie Rady NCN i pracownicy Działu Badań Naukowych i Rozwoju Naukowców. W pierwszej części każdego ze spotkań przedstawiciele Centrum zaprezentują formułę konkursów organizowanych przez NCN. Druga część przeznaczona będzie na pytania zadawane przez uczestników oraz dyskusję. Spotkania mają służyć przedstawieniu szerokiego zakresu możliwości, jakie oferują konkursy NCN polskim badaczom i osobom rozpoczynającym karierę naukową chcącym realizować projekty z zakresu badań podstawowych. Osoby zajmujące się obsługą wniosków w NCN pomogą wyjaśnić wątpliwości, jakie mogą pojawić się w trakcie przygotowywania wniosków oraz przybliżą kryteria ich oceny i zasady finansowania projektów.

Wstęp na spotkania nie wymaga wcześniejszej rejestracji.