pt., 27/03/2015 - 16:20

Narodowe Centrum Nauki oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Akademia Morska w Szczecinie, Akademia Sztuki w Szczecinie i Politechnika Koszalińska zapraszają do udziału w III edycji Dni Narodowego Centrum Nauki, które odbędą się w dniach 13-14 maja 2015 r. w Szczecinie.

Dni Narodowego Centrum Nauki to wydarzenie, które odbywa się raz do roku i ma na celu prezentację bogatej oferty konkursowej Centrum. Ideą Dni Narodowego Centrum Nauki jest ich mobilny charakter – każdego roku odbywają się w innej części Polski, dzięki czemu szerokie grono naukowców i osób rozpoczynających karierę badawczą ma okazję zapoznać się z ofertą konkursową NCN.

Dni NCN to okazja do bezpośredniego spotkania z pracownikami Centrum na co dzień zajmującymi się obsługą wniosków, projektów i organizacją konkursów NCN oraz zadania nurtujących pytań.

W trakcie obchodów Dni NCN organizowane są spotkania i dyskusje z udziałem przedstawicieli środowiska naukowego.

Wnioskodawców zapraszamy na spotkania w ramach grup nauk, podczas których będą mogli dowiedzieć się, jak wybrać spośród oferty NCN konkurs odpowiedni dla siebie, jak przygotować wniosek i  jakich błędów unikać. Podczas spotkań omówione zostaną również nowości w ofercie konkursowej Centrum, m.in. konkurs POLONEZ przeznaczony dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy. Część spotkania zostanie poświęcona na omówienie wprowadzonych przez Radę NCN w marcu br. nowych zasad dotyczących kosztów w projektach NCN. Wstęp na spotkania jest wolny.

Pracownicy administracyjni jednostek naukowych będą mogli wziąć udział w  warsztatach z zakresu obsługi administracyjnej i finansowej projektów badawczych realizowanych w ramach konkursów NCN. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować wniosek do NCN od strony formalnej, jak aneksować umowę, sporządzić raport, rozliczyć i zamknąć projekt. W programie znalazła się również część dotycząca przebiegu kontroli w siedzibie jednostki. Omówione zostaną także nowe zasady dotyczące konstrukcji kosztorysów w grantach NCN. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Rejestracja uczestników zostanie otwarta 31 marca.

W ramach Dni NCN odbędą się również prezentacje laureatów konkursów NCN, podczas których kierownicy projektów finansowanych przez NCN opowiedzą, jakie prowadzą badania i jakie osiągają rezultaty. Wstęp na prezentacje po rejestracji.

Szczegółowe informacje na temat Dni Narodowego Centrum Nauki i wstępny program dostępne są tutaj.

Organizatorzy: